Categorie Archief Nieuws

dooradmin

Gel problemen met Philips AED-elektroden

Er is een probleem vastgesteld met de AED-elektroden van Philips. De elektroden met typen M5071A (volwassenen) en M5072A (baby/kind) van Philips kunnen een gevaar opleveren voor patiënten of gebruikers. Middels dit URGENTE veiligheidsbericht informeren wij u hierover.

Wat is het probleem met de Philips AED-elektroden ?

Het ontstane probleem bij de hierboven genoemde elektroden is dat de gel los is gekomen van de schuimlaag/folie-achterkant op het moment dat deze van de gele plastic voering werden verwijderd. De gel kan op zichzelf vouwen wat resulteert in een kleiner gel oppervlak op de elektroden. De gel kan ook (bijna) volledig losraken, waardoor er slechts een kleine hoeveelheid gel op de elektrode achterblijft. Dit probleem kan optreden met elke elektrode die momenteel is geïnstalleerd in een HS1 OnSite-/HS1 Home- AED. Het is niet mogelijk om vóór gebruik bij de patiënt te weten of dit probleem ook optreedt bij uw elektroden, omdat de elektroden worden beschermd door een folie afdichting.

Klein aantal problemen

Sinds 2010 heeft Philips 115 klachten over dit probleem ontvangen (waarvan 84 klachten in 2021) op een totaal van ongeveer 5 miljoen zendingen M5071A- en M5072A-elektroden.

Wat nu ?

Gebruikers kunnen de elektroden blijven gebruiken en de gesproken instructies volgen. De AED zal de gebruiker door de noodzakelijke acties leiden. De HS1 OnSite-/HS1 Home-AED is bedoeld voor gebruik door minimaal getrainde of ongetrainde personen.

Meer dan het lezen van de officiële Philips Field Safety Notice hoeft en kunt u nu niet te doen. Philips gaat de elektroden verbeteren en komt vervolgens zelf met een vervang actie. Ten slotte kunt U de officiële safety notice (Probleem vastgesteld met AED-elektroden van Philips) hieronder lezen en downloaden.

Niet alleen geld het probleem bij reeds geleverde elektroden maar kan het probleem zich ook nog voordoen bij latere leveringen totdat aangepaste elektroden beschikbaar zijn.

dooradmin

Reanimatiecertificaat tijdens een gezondheidsweek voor leerlingen van het Da Vinci College in Leiden

Een reanimatiecertificaat tijdens een gezondheidsweek behalen? De afgelopen week was dat voor de leerlingen van het Da Vinci College in Leiden mogelijk. Ze hebben kennis gemaakt met diverse onderdelen van de gezondheidszorg. De kennismaking was in het kader van een door de school georganiseerde gezondheidsweek. Een onderdeel in deze week was het behalen van een reanimatie certificaat. MESA ondersteunde om er voor te zorgen dat deze reanimatie training een succes werd !

De leerlingen uit de tweede klassen van het Da Vinci College kregen de afgelopen week op een bijzondere manier les. “Tijdens de eerste ‘gezondheidsweek’ maken de kinderen op een actieve manier kennis met verschillende thema’s rondom gezondheid”, vertelt initiatiefnemer Maaike Hüsken-van Unen.

De gezondheidsweek bestaat uit acht verschillende workshops. De onderwerpen waren onder andere orgaandonatie, vaccinaties en reanimeren. De leerlingen behaalden daarmee een officieel reanimatiecertificaat. Het gaat niet alleen om het diploma volgens een van de leerlingen. “Ik vind het belangrijk om te leren reanimeren, zodat ik weet wat ik moet doen als iemand in mijn familie het nodig heeft.”

Mond-op-mondbeademing

Na de uitleg werd de stap naar de praktijk gemaakt. De leerlingen krijgen per tweetal een pop toegewezen om op te oefenen. Een van de deelnemers legt kort uit hoe het moet. “Controleer eerst of iemand ademt. Als dat niet zo is dan moet je dertig keer op de borst drukken en mond-op-mondbeademing geven. Het is wel vermoeiend.”

Hüsken-van Unen, die de week samen met collega Madieke van den Brand organiseerde, is enthousiast over het verloop en de houding van de leerlingen “Ze vinden het leuk om actief bezig te zijn, zo zijn ze bij de reanimatie heel hard aan het werk.” De leerlingen groeien, daarmee is het doel van de gezondheidsweek bereikt, volgens haar .

Volg ook een reanimatiecursus of workshop ! Neem contact met ons op door hier te klikken !

reanimatie training

dooradmin

Rookmelders verplicht in bestaande bouw

Per 1 juli 2022 worden rookmelders verplicht in bestaande bouw. Al veel langer (sinds 2003) geldt de wettelijke verplicht dat bij nieuwbouw op iedere verdieping waar gewoond wordt een rookmelder moet hangen. Vanaf 1 juli aanstaande gaat dat dus ook gelden voor bestaande bouw. Hiermee heeft de minister (in 2020) gehoor gegeven aan het advies van de gemeenten, brandweer, vastgoed eigenaren en de bouwende partijen.

Slachtoffers door inademen rook

Minister Knops: “De meeste slachtoffers van brand vallen door het inademen van rook. Rookmelders redden dus mensenlevens. Uit TNO-onderzoek van afgelopen jaar blijkt dat rookmelders in alle woningen het risico op dodelijke slachtoffers vermindert. Daarom wil ik het Bouwbesluit op dit punt aanpassen en rookmelders niet alleen verplicht stellen voor nieuwbouw maar ook voor bestaande bouw.”

Brandweer Nederland bevestigd het feit dat bij een brand mensen in hun slaap overvallen worden door de rook. “Als je slaapt, ruik je niets, je neus werkt niet. Alleen je gehoor werkt nog. Doordat rook veel giftige gassen bevat, raak je snel in een diepe bewusteloosheid. Vaak al binnen enkele minuten. Rookmelders zijn van levensbelang, en niet alleen als je slaapt. Hoe sneller je een brand ontdekt, des te meer tijd en kans heb je om je huis veilig te verlaten.

Onderzoek naar rookmelders van de consumentenbond

De consumentenbond deed in 2019 een test van rookmelders. Hieruit blijkt dat je voor een paar tientjes al een goede rookmelder bij de bouwmarkt kan kopen. De rookmelders van Chineese makelaardij van een paar euro worden afgeraden, deze werken niet zegt de consumentenbond.

Tips van de brandweer

De brandweer heeft een mooie infographic gemaakt met wat tips voor het ophangen van rookmelders in een bestaande woning. De brandweer stelt dat het aantal dodelijke slachtoffers bij woningbranden door invoering van deze wet met 42 % kan afnemen.

Voor advies, BHV trainingen en de aanschaf van materialen kunt u altijd bij MESA terecht.

dooradmin

ALS Supporter

Mesa produceert en verkoopt al enige jaren een timer die de gebruiker ondersteunt bij het uitvoeren van reanimatie’s in een Advanced Life Support situatie, onze ALS Supporter. Met deze timer maken we de tijdsblokken inzichtelijker waarin veel handelingen bij het slachtoffer / de patiënt worden uitgevoerd. De handelingen moeten op het juiste moment uitgevoerd worden. Door direct vanaf de start van het reanimeren de ALS Supporter aan te zetten is de gebruiker verzekerd van een goede tijdsmanagement. Time management is een belangrijk item bij de reanimatie. Het komt uitgebreid terug in de richtlijnen van de Nederlandse Reanimatie Raad.

Veel instanties maken inmiddels al gebruik van de reanimatie supporter van MESA. Vandaag hebben we de 555e reanimatie supporter verkocht aan het Universitair Medisch Centrum Utrecht. Buiten het gebruik in ziekenhuizen wordt de reanimatie timer veel gebruikt bij ambulancediensten in Nederland en Belgie.

De timer…

De timer is van een handig formaat wat maakt dat het apparaatje gemakkelijk op een kast of op de monitor te bevestigen is zodat hij altijd bij de hand is. Het speciale felle display zorgt voor een goede afleesbaarheid in de nacht, maar ook in de felle zon. Het kastje is waterafstotend. De timer werkt op 3 x AAA batterij en gaat een lange tijd mee op 1 set batterijen.

Naast ALS Supporter ook een BLS versie beschikbaar

Naast de ALS versie is er ook een BLS versie beschikbaar die de leek ondersteunt in het tempo, het aantal massage’s en beademingen en de afwisseling daartussen. We gebruiken deze timer o.a. in onze reanimatie trainingen

Interesse ?

Mocht u interesse hebben in de ALS Supporter, vult u dan s.v.p. ons contact formulier in. We nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

Wij zijn er trots op dat we op deze manier een kleine bijdrage kunnen leveren aan het steeds beter worden van de overlevingskansen van een hartstilstand in Nederland.

dooradmin

Wordt burgerhulpverlener !

Al eerder hebben we uw aandacht gevraagd voor het aanmelden als burgerhulpverlener. Met dit berichtje willen we daar opnieuw de aandacht op verstigen.

Een burgerhulpverlener is een burger met een certificaat om te mogen en kunnen reanimeren. Met een geldig EHBO, BHV of Reanimatie certificaat kunt u zich inschrijven op de website van hartslag.nu. Na uw inschrijving wordt u direct opgeroepen zodra er zich in uw omgeving (woonadres of gebaseerd op uw GPS locatie) een 112 melding voordoet van een reanimatie. U ontvangt de oproep door middel van een push bericht of sms op uw mobiele telefoon. In dit bericht wordt u verzocht ter plaatste te gaan en te starten met de reanimatie. Ook kan het zijn dat u een bericht ontvangt om eerst een AED op te halen en daarna ter plaatste te gaan. Door het netwerk te vergroten kan de hulp voor iemand met een hartstilstand eerder beginnen en nemen de overlevingskansen enorm toe ! De keten van overleven wordt door uw inzet nog sterker !!!!

De keten van overleven uit de richtlijnen van de NRR

Sinds vandaag is het mogelijk om bij het aanmelden te kiezen voor MESA als opleidingsinstituut. Eerder moest u nog kiezen voor ‘overig’. Aanmelden als burgerhulpverlener kunt u doen door op deze link te klikken : KLIK HIER. Volg de stappen en zorg ervoor dat u vandaag nog inzetbaar bent !

Bent u nog niet in het bezit zijn van een geldig reanimatie- EHBO- of BHV certificaat? Dan bent u bij ons aan uiteraard aan het juiste adres om een op maat gemaakte training te volgen. Onze training zijn vooral praktijk gericht en kunnen op locatie worden gegeven door onze ervaren en uit de praktijk afkomstige docenten en instructeurs !

Klik op een van deze linken voor meer informatie over onze EHBO-, REANIMATIE- of BHV TRAININGEN

dooradmin

AED op ALLE NS Stations

Vandaag een bericht op NU.NL dat er op alle NS stations in Nederland vanaf 2021 een AED komt te hangen. Al eerder waren er op de 50 grootste stations in NL AED’s te vinden, dat wordt nu uitgebreid. Door de toename van AED’s op de stations zijn burgerhulpverleners ongeveer 500 meter rondom NS stations beter in staat om hulp te verlenen bij een reanimatie. Bij stations met toegangscontrole zal de AED voor de poortjes komen te hangen zodat ze ook voor een reanimatie buiten het station gebruikt kunnen worden.

Burgerhulpverleners krijgen bij een reanimatie in hun nabijheid een berichtje op de mobiele telefoon met het verzoek ter plaatste te gaan om de reanimatie te starten. Ook kan het zijn dat de burgerhulpverlener een berichtje krijgt eerst een AED op te halen en daarna ter plaatsen te gaan. De AED’s van de NS zijn nu opgenomen in dat bestand zodat burgerhulpverleners de opdracht kunnen krijgen om op een NS station een AED op te halen.

Mesa verzorgt trainingen waarmee je je ook aan kan melden als burgerhulpverlening. Na aanmelding bij hartslag.nu ben je dan direct inzetbaar om te helpen bij een reanimatie bij jou in de buurt. Kijk HIER voor ons aanbod aan reanimatie trainingen. Mocht je al een EHBO, BHV of `reanimatie certificaat hebben, kan je je HIER aanmelden als burgerhulpverlener.

Lees het artikel door HIER te klikken :

dooradmin

De trainingen starten weer

Gelukkig, de trainingen starten weer ! Vanaf 1 juni mogen we onder bepaalde voorwaarden weer cursussen gaan geven. De voorwaarden waaronder dit kan leest u op de pagina die we daar speciaal voor hebben aangemaakt. (KLIK HIER)

We hopen uiteraard op uw medewerking als het gaat om de navolging van de basisregels tijdens de bijeenkomsten. Voor de les inhoudelijke aanpassingen zorgen we uiteraard zelf.

We zijn blij weer aan de slag te kunnen en hopen u snel weer te zien !

Uiteraard zullen we bij al onze trainingen rekening blijven houden met de actuele richtlijnen van het RIVM, mocht u ze zelf na willen lezen kan dat door HIER te klikken !

Voor vragen over onze lessen, hoe we om gaan met de richtlijnen tijdens onze trainingen en natuurlijk met alle andere vragen kunt u ons altijd bellen !

dooradmin

Hoe gaat MESA om met het Corona virus ?

We hebben de afgelopen week al meerdere vragen gehad van klanten, hoe gaat MESA om met het Corona virus ? De Nederlandse Reanimatie Raad, Het Oranje Kruis en het Nederlands Instituut voor Bedrijfshulpverlening hebben de afgelopen dagen een advies uitgebracht over hoe om te gaan met het Corona virus. Het advies gaat over hoe om te gaan met EHBO, Reanimatie en BHV cursussen en examens.

Het advies is logisch en uiteraard hield MESA zich al aan de hygiëne richtlijnen. Zeker goed om weer even op scherp gezet te zijn en de instructeurs het bericht mee te geven extra goed op de symptomen die passen bij het Corona virus te letten. De komende weken houden we de ontwikkelingen in de gaten en blijven we de adviezen volgen. Vooralsnog kunnen de geplande trainingen gewoon doorgang vinden alhoewel we wel merken dat sommige klanten dat een lastige keuze vinden. Natuurlijk zoeken we voor iedereen naar een passende en werkbare oplossing.

Neem gerust contact met ons op als u nog vragen heeft ! [CONTACT OPNEMEN]

Lees hier de nieuwsberichten van :
Het Oranje Kruis
De Nederlandse Reanimatie Raad
NIBHV

dooradmin

World restart a heart day

Op 16 oktober 2018 is naar initiatief van ILCOR (International Liaison Committee on Resuscitation) de eerste World Restart a Heart day georganiseerd. Overal op de wereld zijn initiatieven die aandacht vragen voor het belang van reanimatie door omstanders in het geval iemand een circulatiestilstand krijgt. Jaarlijks zal op 16 oktober aandacht gegeven worden aan dit belangrijke onderwerp. Ook in 2019 zijn er diverse initiatieven in het land. Je kan ze vinden op de website [KLIK HIER]

dooradmin

AED AANBIEDING AUGUSTUS 2019

Van plan een AED aan te schaffen ??? Dan is Augustus 2019 het beste moment om dat te doen !!! MESA geeft namelijk in augustus 100 euro (excl. BTW) korting op de aankoop van een nieuwe AED. De korting geldt voor de onderstaande modellen en is alleen geldig als de factuur in augustus 2019 verstuurd kan worden.

MERK AEDTYPE AEDNORMAALAANBIEDING
ZollAED plus12951195
ZollAED pro23502250
Physio controlLifepak CR 218951785
Physio controlLifepack 100026401540
Cardiac SciencePowerheart G517951695
PhilipsHeartstart HS 111891089
  • Prijzen excl. 9% BTW
  • De aanbieding is alleen geldig in Augustus 2019
  • Andere merken en typen AED’s op aanvraag : KLIK HIER