Categorie Archief Nieuws

dooradmin

Wordt burgerhulpverlener !

Al eerder hebben we uw aandacht gevraagd voor het aanmelden als burgerhulpverlener. Met dit berichtje willen we daar opnieuw de aandacht op verstigen.

Een burgerhulpverlener is een burger met een certificaat om te mogen en kunnen reanimeren. Met een geldig EHBO, BHV of Reanimatie certificaat kunt u zich inschrijven op de website van hartslag.nu. Na uw inschrijving wordt u direct opgeroepen zodra er zich in uw omgeving (woonadres of gebaseerd op uw GPS locatie) een 112 melding voordoet van een reanimatie. U ontvangt de oproep door middel van een push bericht of sms op uw mobiele telefoon. In dit bericht wordt u verzocht ter plaatste te gaan en te starten met de reanimatie. Ook kan het zijn dat u een bericht ontvangt om eerst een AED op te halen en daarna ter plaatste te gaan. Door het netwerk te vergroten kan de hulp voor iemand met een hartstilstand eerder beginnen en nemen de overlevingskansen enorm toe ! De keten van overleven wordt door uw inzet nog sterker !!!!

De keten van overleven uit de richtlijnen van de NRR

Sinds vandaag is het mogelijk om bij het aanmelden te kiezen voor MESA als opleidingsinstituut. Eerder moest u nog kiezen voor ‘overig’. Aanmelden als burgerhulpverlener kunt u doen door op deze link te klikken : KLIK HIER. Volg de stappen en zorg ervoor dat u vandaag nog inzetbaar bent !

Bent u nog niet in het bezit zijn van een geldig reanimatie- EHBO- of BHV certificaat? Dan bent u bij ons aan uiteraard aan het juiste adres om een op maat gemaakte training te volgen. Onze training zijn vooral praktijk gericht en kunnen op locatie worden gegeven door onze ervaren en uit de praktijk afkomstige docenten en instructeurs !

Klik op een van deze linken voor meer informatie over onze EHBO-, REANIMATIE- of BHV TRAININGEN

dooradmin

AED op ALLE NS Stations

Vandaag een bericht op NU.NL dat er op alle NS stations in Nederland vanaf 2021 een AED komt te hangen. Al eerder waren er op de 50 grootste stations in NL AED’s te vinden, dat wordt nu uitgebreid. Door de toename van AED’s op de stations zijn burgerhulpverleners ongeveer 500 meter rondom NS stations beter in staat om hulp te verlenen bij een reanimatie. Bij stations met toegangscontrole zal de AED voor de poortjes komen te hangen zodat ze ook voor een reanimatie buiten het station gebruikt kunnen worden.

Burgerhulpverleners krijgen bij een reanimatie in hun nabijheid een berichtje op de mobiele telefoon met het verzoek ter plaatste te gaan om de reanimatie te starten. Ook kan het zijn dat de burgerhulpverlener een berichtje krijgt eerst een AED op te halen en daarna ter plaatsen te gaan. De AED’s van de NS zijn nu opgenomen in dat bestand zodat burgerhulpverleners de opdracht kunnen krijgen om op een NS station een AED op te halen.

Mesa verzorgt trainingen waarmee je je ook aan kan melden als burgerhulpverlening. Na aanmelding bij hartslag.nu ben je dan direct inzetbaar om te helpen bij een reanimatie bij jou in de buurt. Kijk HIER voor ons aanbod aan reanimatie trainingen. Mocht je al een EHBO, BHV of `reanimatie certificaat hebben, kan je je HIER aanmelden als burgerhulpverlener.

Lees het artikel door HIER te klikken :

dooradmin

De trainingen starten weer

Gelukkig, de trainingen starten weer ! Vanaf 1 juni mogen we onder bepaalde voorwaarden weer cursussen gaan geven. De voorwaarden waaronder dit kan leest u op de pagina die we daar speciaal voor hebben aangemaakt. (KLIK HIER)

We hopen uiteraard op uw medewerking als het gaat om de navolging van de basisregels tijdens de bijeenkomsten. Voor de les inhoudelijke aanpassingen zorgen we uiteraard zelf.

We zijn blij weer aan de slag te kunnen en hopen u snel weer te zien !

Uiteraard zullen we bij al onze trainingen rekening blijven houden met de actuele richtlijnen van het RIVM, mocht u ze zelf na willen lezen kan dat door HIER te klikken !

Voor vragen over onze lessen, hoe we om gaan met de richtlijnen tijdens onze trainingen en natuurlijk met alle andere vragen kunt u ons altijd bellen !

dooradmin

Hoe gaat MESA om met het Corona virus ?

We hebben de afgelopen week al meerdere vragen gehad van klanten, hoe gaat MESA om met het Corona virus ? De Nederlandse Reanimatie Raad, Het Oranje Kruis en het Nederlands Instituut voor Bedrijfshulpverlening hebben de afgelopen dagen een advies uitgebracht over hoe om te gaan met het Corona virus. Het advies gaat over hoe om te gaan met EHBO, Reanimatie en BHV cursussen en examens.

Het advies is logisch en uiteraard hield MESA zich al aan de hygiëne richtlijnen. Zeker goed om weer even op scherp gezet te zijn en de instructeurs het bericht mee te geven extra goed op de symptomen die passen bij het Corona virus te letten. De komende weken houden we de ontwikkelingen in de gaten en blijven de adviezen volgen. Vooralsnog kunnen de geplande trainingen gewoon doorgang vinden alhoewel we wel merken dat sommige klanten dat een lastige keuze vinden. Natuurlijk zoeken we voor iedereen naar een passende en werkbare oplossing.

Neem gerust contact met ons op als u nog vragen heeft ! [CONTACT OPNEMEN]

Lees hier de nieuwsberichten van :
Het Oranje Kruis
De Nederlandse Reanimatie Raad
NIBHV

dooradmin

World restart a heart day

Op 16 oktober 2018 is naar initiatief van ILCOR (International Liaison Committee on Resuscitation) de eerste World Restart a Heart day georganiseerd. Overal op de wereld zijn initiatieven die aandacht vragen voor het belang van reanimatie door omstanders in het geval iemand een circulatiestilstand krijgt. Jaarlijks zal op 16 oktober aandacht gegeven worden aan dit belangrijke onderwerp. Ook in 2019 zijn er diverse initiatieven in het land. Je kan ze vinden op de website [KLIK HIER]

dooradmin

AED AANBIEDING AUGUSTUS 2019

Van plan een AED aan te schaffen ??? Dan is Augustus 2019 het beste moment om dat te doen !!! MESA geeft namelijk in augustus 100 euro (excl. BTW) korting op de aankoop van een nieuwe AED. De korting geldt voor de onderstaande modellen en is alleen geldig als de factuur in augustus 2019 verstuurd kan worden.

MERK AEDTYPE AEDNORMAALAANBIEDING
ZollAED plus12951195
ZollAED pro23502250
Physio controlLifepak CR 218951785
Physio controlLifepack 100026401540
Cardiac SciencePowerheart G517951695
PhilipsHeartstart HS 111891089
  • Prijzen excl. 9% BTW
  • De aanbieding is alleen geldig in Augustus 2019
  • Andere merken en typen AED’s op aanvraag : KLIK HIER

dooradmin

AED’s zonder geldig CE-certificaat op de markt

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) roept gebruikers van twee types AED’s op om het apparaat zo snel mogelijk te vervangen. Het gaat om AED’s van de merken Telefunken en HeartReset geproduceerd vanaf 18 juli 2016. De betreffende apparaten hebben geen geldig CE-certificaat. Dat wil zeggen dat de kwaliteit en de werkzaamheid niet zijn gecontroleerd en mogelijk onvoldoende zouden kunnen zijn.

Dit betekent dat er een mogelijk risico is voor mensen op wie deze apparaten worden toegepast. Hoe groot dat risico is, is niet te duiden. Tot op heden zijn er bij de inspectie geen incidenten bekend met niet goed functionerende AED’s van de betrokken types.

Reanimatie na hartstilstand

Een AED (automatische externe defibrillator) is een apparaat dat gebruikt wordt tijdens het reanimeren na een hartstilstand. Het stuurt een elektrische schok naar het hart om het hartritme weer op gang te brengen. Op verschillende plaatsen in Nederland hangen deze apparaten. Zowel in zorginstellingen als in bedrijven en sportclubs. Voor zover bekend zijn er 99 AED’s van dit type aan Nederlandse klanten geleverd.

Omdat deze klanten distributeurs zijn, is niet met zekerheid te zeggen dat deze AED’s zich ook allemaal in Nederland bevinden. In de rest van Europa zijn dit er waarschijnlijk ongeveer 3500. De IGJ heeft collega-inspecties gewaarschuwd.
 

Wat te doen met uw AED?

Heeft u een AED hangen van het merk Telefunken of HeartReset, controleer dan het serienummer van de AED. De eerste twee cijfers staan voor het productiejaar, het derde en vierde cijfer staan voor de productieweek. Heeft u een AED geproduceerd vanaf 2016 (eerste twee cijfers ‘16’), week 29? Dan adviseert de IGJ u deze zo spoedig mogelijk te vervangen. U kunt contact met MESA opnemen om direct een andere AED in gebruik te nemen. Indien u een AED bij ons koopt krijgt u tot de levering een vervangende (leen) AED van ons gratis ter beschikking.

Dit bericht komt van de website van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd.

dooradmin

ZOLL neemt Cardiac Science over

Op 11 juni 2019 hebben Zoll en Cardiac Science laten weten dat Zoll Cardiac Science heeft overgenomen. Beide bedrijven zien het samengaan als logische stap vooruit en een samenwerking waarmee nog meer levens gered kunnen worden.

Vooralsnog blijven beide merken, AED’s en technologie naast elkaar bestaan.

Het volledige artikel kan je hier vinden : KLIK HIER

dooradmin

Vervangende AED Electroden

Sinds januari 2018 worden de kosten van vervangende electroden en batterijen van een AED, na een daadwerkelijke reanimatie inzet, vergoed. Op de site van Ambulancezorg Nederland staat uitgelegd welke kosten wel en niet vergoed worden. De vergoeding komt uit het basispakket van de zorgverzekeraar van het slachtoffer. Dat betekend dat u in een voorkomende situatie geen kosten heeft aan de inzet van uw AED. Deze regeling geldt voor alle NIET-zorginstellingen in Nederland.

Om het declareren van deze kosten voor u gemakkelijk te houden kunt u gewoon bij MESA aankloppen. Wij zorgen ervoor dat uw AED binnen de kortste keren weer inzetbaar is door nieuwe elektroden te leveren, de levertijd is meestal 1 werkdag.

Heeft u een service certificaat bij MESA voor uw AED ? Dan krijgt u ook nog een vervangende AED zolang de electroden en/of batterijen niet voorradig zijn. Zo blijft uw AED altijd inzetbaar.
Voor het jaarlijkse onderhoud van uw AED kunt u bij MESA een service certificaat afsluiten. Naast de jaarlijkse controle onderhouden wij de AED voor u. U heeft er geen omkijken naar. Mochten er zich problemen voor doen, kunt u altijd onze 24/7 bereikbare alarmlijn bellen. Als u Interesse heeft in ons service certificaat klik dan HIER en vraag naar onze mogelijkheden voor uw AED !

dooradmin

NIBHV Kwaliteitscontrole

Op 8 mei 2019 heeft het NIBHV een controlebezoek gebracht aan een door ons opleidingsinstituut georganiseerde BHV training. Een BHV training geven volgens de NIBHV richtlijnen betekent dat je je als instructeur en opleidingsinstituut aan kwaliteits afspraken moet houden. Periodiek wordt steekproefsgewijs gecontroleerd of je dat nog steeds doet.

Als klant bent u dus altijd verzekerd van een kwalitatief goede training, wij weten immers niet van te voren of er controle komt of niet.

Ook deze keer luidde de beoordeling weer even positief als alle andere keren :

Middels dit schrijven berichten wij u over de bevindingen resulterend uit dit bezoek. Er zijn geen onrechtmatigheden of afwijkingen van het gestelde in het examenreglement of lesplan geconstateerd. Wij danken u vriendelijk voor de goede ontvangst van de gecommitteerde en wij verwachten u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.