Categorie Archief Nieuws

dooradmin

World restart a heart day

Op 16 oktober 2018 is naar initiatief van ILCOR (International Liaison Committee on Resuscitation) de eerste World Restart a Heart day georganiseerd. Overal op de wereld zijn initiatieven die aandacht vragen voor het belang van reanimatie door omstanders in het geval iemand een circulatiestilstand krijgt. Jaarlijks zal op 16 oktober aandacht gegeven worden aan dit belangrijke onderwerp. Ook in 2019 zijn er diverse initiatieven in het land. Je kan ze vinden op de website [KLIK HIER]

dooradmin

AED AANBIEDING AUGUSTUS 2019

Van plan een AED aan te schaffen ??? Dan is Augustus 2019 het beste moment om dat te doen !!! MESA geeft namelijk in augustus 100 euro (excl. BTW) korting op de aankoop van een nieuwe AED. De korting geldt voor de onderstaande modellen en is alleen geldig als de factuur in augustus 2019 verstuurd kan worden.

MERK AEDTYPE AEDNORMAALAANBIEDING
ZollAED plus12951195
ZollAED pro23502250
Physio controlLifepak CR 218951785
Physio controlLifepack 100026401540
Cardiac SciencePowerheart G517951695
PhilipsHeartstart HS 111891089
  • Prijzen excl. 9% BTW
  • De aanbieding is alleen geldig in Augustus 2019
  • Andere merken en typen AED’s op aanvraag : KLIK HIER

dooradmin

AED’s zonder geldig CE-certificaat op de markt

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) roept gebruikers van twee types AED’s op om het apparaat zo snel mogelijk te vervangen. Het gaat om AED’s van de merken Telefunken en HeartReset geproduceerd vanaf 18 juli 2016. De betreffende apparaten hebben geen geldig CE-certificaat. Dat wil zeggen dat de kwaliteit en de werkzaamheid niet zijn gecontroleerd en mogelijk onvoldoende zouden kunnen zijn.

Dit betekent dat er een mogelijk risico is voor mensen op wie deze apparaten worden toegepast. Hoe groot dat risico is, is niet te duiden. Tot op heden zijn er bij de inspectie geen incidenten bekend met niet goed functionerende AED’s van de betrokken types.

Reanimatie na hartstilstand

Een AED (automatische externe defibrillator) is een apparaat dat gebruikt wordt tijdens het reanimeren na een hartstilstand. Het stuurt een elektrische schok naar het hart om het hartritme weer op gang te brengen. Op verschillende plaatsen in Nederland hangen deze apparaten. Zowel in zorginstellingen als in bedrijven en sportclubs. Voor zover bekend zijn er 99 AED’s van dit type aan Nederlandse klanten geleverd.

Omdat deze klanten distributeurs zijn, is niet met zekerheid te zeggen dat deze AED’s zich ook allemaal in Nederland bevinden. In de rest van Europa zijn dit er waarschijnlijk ongeveer 3500. De IGJ heeft collega-inspecties gewaarschuwd.
 

Wat te doen met uw AED?

Heeft u een AED hangen van het merk Telefunken of HeartReset, controleer dan het serienummer van de AED. De eerste twee cijfers staan voor het productiejaar, het derde en vierde cijfer staan voor de productieweek. Heeft u een AED geproduceerd vanaf 2016 (eerste twee cijfers ‘16’), week 29? Dan adviseert de IGJ u deze zo spoedig mogelijk te vervangen. U kunt contact met MESA opnemen om direct een andere AED in gebruik te nemen. Indien u een AED bij ons koopt krijgt u tot de levering een vervangende (leen) AED van ons gratis ter beschikking.

Dit bericht komt van de website van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd.

dooradmin

ZOLL neemt Cardiac Science over

Op 11 juni 2019 hebben Zoll en Cardiac Science laten weten dat Zoll Cardiac Science heeft overgenomen. Beide bedrijven zien het samengaan als logische stap vooruit en een samenwerking waarmee nog meer levens gered kunnen worden.

Vooralsnog blijven beide merken, AED’s en technologie naast elkaar bestaan.

Het volledige artikel kan je hier vinden : KLIK HIER

dooradmin

Vervangende AED Electroden

Sinds januari 2018 worden de kosten van vervangende electroden en batterijen van een AED, na een reanimatie inzet, vergoed. De vergoeding komt uit het basispakket van de zorgverzekeraar van het slachtoffer. Dat betekend dat u in een voorkomende situatie geen kosten heeft aan de inzet van uw AED. Deze regeling geldt voor alle NIET-zorginstellingen in Nederland.

Om het declareren van deze kosten voor u gemakkelijk te houden kunt u gewoon bij MESA aankloppen. Wij zorgen ervoor dat uw AED binnen de kortste keren weer inzetbaar is.

Heeft u een service certificaat bij MESA voor uw AED ? Dan krijgt u ook nog een vervangende AED zolang de electroden en/of batterijen niet voorradig zijn. Zo blijft uw AED altijd inzetbaar.

dooradmin

NIBHV Kwaliteitscontrole

Op 8 mei 2019 heeft het NIBHV een controlebezoek gebracht aan een door ons opleidingsinstituut georganiseerde BHV training. Een BHV training geven volgens de NIBHV richtlijnen betekent dat je je als instructeur en opleidingsinstituut aan kwaliteits afspraken moet houden. Periodiek wordt steekproefsgewijs gecontroleerd of je dat nog steeds doet.

Als klant bent u dus altijd verzekerd van een kwalitatief goede training, wij weten immers niet van te voren of er controle komt of niet.

Ook deze keer luidde de beoordeling weer even positief als alle andere keren :

Middels dit schrijven berichten wij u over de bevindingen resulterend uit dit bezoek. Er zijn geen onrechtmatigheden of afwijkingen van het gestelde in het examenreglement of lesplan geconstateerd. Wij danken u vriendelijk voor de goede ontvangst van de gecommitteerde en wij verwachten u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

dooradmin

Vergoedingen EHBO cursus door zorgverzekeraar

Omdat zorgverzekeraars de preventieve zorg steeds belangrijker vinden, zijn er inmiddels veel verzekeraars die een EHBO- of reanimatiecursus vergoeden vanuit de zorgverzekering met een aanvullende dekking. Op de website van zorgwijzer (of in uw eigen polis voorwaarden) kunt u zien of uw verzekeraar deze vergoeding ook verstrekt. Klik hier om direct naar de site van zorgwijzer te gaan.

Sommige verzekeraars vergoeden de cursus alleen als die wordt verzorgd door een specifieke zorgverlener. MESA is een erkend opleidingsinstituut en wordt door de meeste zorgverzekeraars gewoon geaccepteerd. Laat het ons weten als uw zorgverzekeraar onze factuur niet accepteert, dan zullen wij met uw zorgverzekeraar overleggen !

Mocht u vragen hebben, neem gerust contact met ons op !